tex

Dağa çıkmak bir meditasyon, resimde de aynı şey var

Ahmet Merey'in sanata ilgisi aslında dört kuşaktır süren bir aile geleneği. Kendinden önceki üç kuşağın içinde resim toplayanların yanı sıra resim yapanlar, galeri açanlar da var.

Türkiye'nin en büyük resim koleksiyonerlerinden biri olan Ahmet Merey, on yıldır yaptığı resimlerini sergiliyor. Merey'in ‘Dağın Zirvesinden' başlıklı ilk sergisi koleksiyonerliğinin yanı sıra bir diğer tutkusu olan dağcılığın izlerini taşıyor.

Dağa çıkmak bir meditasyon, resimde de aynı şey var

Sergiler / Kültür-Sanat

AHMET MEREY Dağın Zirvesinde Resim Sergisi

Çocukluğundan beri dünyanın çeşitli bölgelerinde dağlara tırmanan ve yaşadığı deneyimlerin bilinçaltındaki yansımalarını kendine ait bir yorumla tuvale aktaran Ahmet Merey, Dağın Zirvesinde adlı sergisi ile 22 Nisan – 14 Mayıs 2010 tarihleri arasında Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluşuyor.

Sergiler / Kültür-Sanat

Zirveler ile renkleri buluşturuyor

Dağlar artık “Merey Dağları”dır ve dağcı ise koca dağları söküp önümüze getiren bir sanatçı.

Çocukluğundan beri dünyanın çeşitli bölgelerinde dağlara tırmanan ve yaşadığı deneyimlerin bilinçaltındaki yansımalarını kendine ait bir yorumla tuvale aktaran Ahmet Merey, “Dağın Zirvesinde” adlı sergisi ile 16 Nisan -14 Mayıs 2010 tarihleri arasında ‘Beyoğlu Akademililer Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Zirveler ile renkleri buluşturuyor

Ailesi dört nesildir resim topluyor

O 650 parçalık koleksiyonun várisi AHMET MEREY.

Amerikalı işadamı ve sanat koleksiyoncusu Walter Chrysler, "Koleksiyonculuk kanımda var" demişti. Türk işadamı Ahmet Merey (57) için de aynı şey söz konusu. Koleksiyonculuk onun kanında var. İçinden geliyor manasında değil, ailesinde, dört kuşak önce yaşamış büyük büyükbabasında, büyük teyzesinde, dedesinde, amcasında, annesinde var sanat eseri biriktirme tutkusu.

Ailesi dört nesildir resim topluyor