Yazılar

Yazılar

Akademililer - 2

Esasında bunların ismi Takıntılılardır. Mesela  bendenizin "Cola Zero" suna takmışlardır. Bana bunu içirmemek için ellerinden geleni yaparlar. Sigarayla ilişkileri ise takıntı ötesi bir boyuttadır. Bu konuya açıklık getirmek için de Müdüriyet gerekli önlemleri almış olup, duvarlara "Sigara içen Fenerlidir" diye yazılar asmıştır.

Akademililer Sanat Merkezi

Sözlüklere göre  AKADEMİ :
1.Yüksekokul,
2. Çıplak modelden yapılmış insan resmi,
3. Bilginler, Yazarlar, Sanatçılar Kurulu demekmiş.

Hiç Kalça Protezi Ameliyatı Oldunuz mu?

Öncelikle bana son derece başarılı bir ameliyat yapan ve süratli bir şekilde yeniden sağlığıma kavuşturan dünyalar tatlısı Prof. Dr. Remzi Tözün ve değerli ekibine burada derin şükranlarımı belirtmek isterim.

Hiç Kapalı Havuza Girdiniz mi?

"Gençliğimizde havuz  vardı da girmedik mi?" diyen ihtiyarlardansanız bu yazıyı okumaya devam etmeyin. Sonra ne diyeceğinizi biliyorum. "Bizim zamanımızda zaten havuza ihtiyaç yoktu ki. Mis gibi deniz vardı. Nereden istersen girerdin. Her taraf tertemizdi." Sonra da bana semt plajlarını anlatmaya başlayıp, lafı "Kadıköy Vapurunda kravatsız kimseye rastlayamazdın" geyiğine getireceksiniz.  

Everest Base Camp 2013

Himalayalar. Everest Bölgesi. Namche Bazaar. 3500 metre. Etraf yoksulluk, pislik ve sefalet dolu. Tea House (Otel bozması ilkel bir yer). 6 aylık bir Şerpa Bebeği. Altını değiştirecek doğru dürüst bezi bile yok. Oyuncak namına ise hiç bir şeyi yok. Ama bir şeyi var. iPad. Düğmeleriyle oynayarak "Jingle Bells'den" "Santa" ya geçiyor. Belki de gezinin geri kalanını anlatmak gerekmiyor artık.

Girit

ESKİ YUNANCA: KRĒTĒ

MODERN YUNANCA: ΚΡΉΤΗ - KRİTİ

OSMANLICA: گريد

YENİ TÜRKÇE: GİRİT

Hiç İstanbul'da Düğüne Gittiniz mi?

Cevabınız tabi ki “evet”. T.C. de yaşayan yetmiş beş milyon insanın hepsinin T.C hudutları içinde ait olduklarını hissettikleri yerel bir memleketi vardır. İstanbul’da düğün olduğu zaman bu vatandaşlar kendi ülkelerinden cümbür cemaat Dersaadet’e intikal ederler. Bu müteharrik konuşlanma için özel otobüs bile kiralanır.

Orta Anadolu Bölgesi

Çık gep gılıp bışınizni aylandirivettik, acıgınız kip kammsun. Çok laf edip başınızı ağrıttık, kusura bakmayın (Çağatayca). Şahsi ve gariban düşünceme göre bu sözü Çağatay Hanları her nutuktan sonra söylermiş.

Our Man In Pagagonia

PATAGONYA

“Ne ya?”. “Patagonya’” dediğim zaman aldığım cevap bu oluyor. Bizim bir hocamız vardı. “Böyle iş Patagonya’da bile olmaz” derdi. Ben de Patagonya’yı Atlantis gibi bugünün tabiriyle sanal bir yer sanırdım.

Kişilik Bozukluğu

Arkadaşlar,

Kendiniz dâhil olmak üzere çevrenizdeki kişilerde aşağıdakilerin hiç birinin olmadığı birini bana gösterebilirseniz psikolojik tedavinizin masraflarını ben üstleneceğim:))

ahmet